PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Kyla Morenz 

hlavní přednášející

Kyla pochází z kanadského Toronta a je AMI trenérkou pro 1. stupeň základní školy. Kyla prošla AMI diplomovými kurzy pro 3-6 a 6-12. Učila v Montessori třídách 6-9, 9-12 a 6-12 v Kanadě a v Maroku. Momentálně se věnuje především vzdělávání dospělých v Severní Americe a v Evropě.

Hanka Slabá

lektorka sekce pro věk 3-6

Hanka Slabá je lingvistka, lektorka a pedagožka se zkušeností s prací s dětmi od 18 měsíců po dospělé, autorka knihy Montessori školka a podcastu Montessori jiskření. Učila na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy komunikaci. Absolvovala mezinárodní diplomový kurz pro učitele dětí ve věku 0-3, 3-6 let u Association Montessori International (AMI). Stála při vzniku Montessori škol Andílek a Montessori Institutu Praha. Má zkušenosti ze zahraničních škol v Německu, Nizozemí, Británii, Francii, Polsku, Rakousku, USA a samozřejmě z Čech a Slovenska. Pracuje jako montessori metodička a odborná asistentka mezinárodních AMI výcviků. Pro potřeby výcviku adaptovala jazykové materiály do češtiny. Je maminkou 4 dětí, které vede v duchu montessori principů.

Kristýna Turková

lektorka sekce pro věk 6-12

Montessori pedagogiku vystudovala pro děti od narození do tří let v Denveru u Judi Orion, M.A., pro děti  od tří do šesti let v Mnichově u Marie Roth a pro děti od šesti do dvanácti let u Kay Baker, PhD. v Praze. K montessori se dostala v roce 2005, kdy se účastnila prvních montessori kurzů u MVDr. Evy Štarkové na téma Aktivity každodenního života a Rozvíjení smyslů. V roce 2009 založila v Českých Budějovicích Montessori Kampus, který se postupně rozrůstal až do dnešní podoby vzdělávací instituce od batolat až po školáky. V současné době se Kristýna „vzdělává“ na trenérku AMI výcviků pro učitele dětí ve věku 6-12 let.

Roman Klune

lektor sekce pro věk 12-15

Roman Klune rozvíjí se svým týmem od roku 2008 model Erdkinder v Montessori Campus ve Vídni. Vystudoval ekologii a učitelství biologie ve Vídni a v roce 2001 získal Montessori diplom Rakouské Montessori společnosti (ÖMG) pro práci s dětmi ve věku 6-12 let. Po sedmi letech praxe na základní škole založil vídeňský model Erdkinder inspirovaný Davidem Kahnem a farmářskou školou v Ohiu/USA. V roce 2013 absolvoval studium AMI-Montessori pro dospívající v Ohiu a od roku 2023 je držitelem diplomu AMI pro práci s 12-18letými dospívajícími. Je spoluautorem knihy Ely Eckert „Der Erdkinderplan“ vydané v roce 2020, nyní přeložené do angličtiny, vyjde v listopadu 2023.